Help!
19.01.2018.
Gimnazjum w Łukowicy
Advertisement
Strona Główna arrow Aktualności arrow Deutsch - Wagen - Tour w Łukowicy

Menu główne
Strona Główna
Rzeczpospolita
Fotoreportaże
Dawniej i dziś
Gród Wiślan
Sędziwój
Artykuły
Kolonie
Rekrutacja
Dokumenty
Dla Rodziców
Gimnazjum
Aktualności
Patron Szkoły
Historia Gimnazjum
Samorząd Uczniowski
Biblioteka
Współpraca zagraniczna
Fotowydarzenia
Galeria
Sport
Szukaj
Biblioteka nauczyciela
Pedagog szkolny
Info
Archiwum
Tematy pokrewne
Deutsch - Wagen - Tour w Łukowicy PDF Drukuj Email
16.05.2011.
DEUTSCH – WAGEN – TOUR
W ŁUKOWICY


Dnia 29 marca 2011 roku w Gimnazjum im.Michała Sędziwoja w Łukowicy odbyło się spotkanie z lektorem projektu Deutsch – Wagen – Tour. Jest to zorganizowany przez MEN pod patronatem Goethe – Instytut  mający na celu wspomaganie uczenia się języka niemieckiego. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami oraz różnymi materiałami i sprzętami audiowizualnymi. W ramach tego projektu uczestniczyło 40 uczniów naszej szkoły, którzy zgłosili się do konkursu plastycznego oraz wokalnego.
Uczniowie naszej szkoły przywitali lektora projektu krótką częścią artystyczną. Było to przedstawienie pt. ,,Rotkappchen czyli Czerwony Kapturek” . Potem odbył się konkurs na najciekawsze wykonanie piosenki w języku niemieckim. Zawodnicy śpiewali do największych niemieckich hitów. Wszyscy zaprezentowali się z jak najlepszej strony jednak 3 główne miejsca trafiły do następujących grup wokalnych :

I miejsce – 4 Balony z piosenką ,, 99 luft ballons ”
II miejsce - Filip i Bobry  z utworem ,, Amerika Rammstein ”
III miejsce – Grupa 1 ( Edyta Tokarz i Karolina Kęska)
 z piosenką ,, Ich bin ich ” LaFee  

Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny  pt. ,, Niemcy, Austria, Szwajcaria w oczach gimnazjalisty ”. Wszystkie prace były bardzo staranne i pomysłowe. Na  podium tego konkursu stanęli:

I miejsce – Agnieszka Kowalczyk
II miejsce – Konrad Hejmej
III – miejsce – Ania Maciuszek


Później jury w składzie : lektor projektu Deutsch – Wagen – Tour, mgr. Iwona Pulit – nauczyciel j. niemieckiego, mgr. Leszek Lis – dyrektor naszego Gimnazjum
wręczyło nagrody za zajęte miejsca.

Po krótkiej części artystycznej lektor przeprowadził z uczestnikami projektu warsztaty, które miały na celu wspieranie oraz zachęcanie uczniów do nauki języka niemieckiego. Były to podstawowe informacje dotyczące: krajów niemieckiego obszaru językowego, znanych postaci, zabytków, przedstawione w formie zabaw, gier i quizów. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w tych ciekawych zajęciach, a za udział w mini-konkursach otrzymywali wiele upominków z logo projektu. Tego dnia wieczorem na Weblogu Deutsch Wagen Tour http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour/archives/1245-Herzlich_und_frohlich_in_Lukowica.html ukazał się artykuł z tej wizyty w Łukowscy. Kilka dni później na YouTube można było już oglądać filmik z relacjami z Deutsch – Wagen’a http://www.youtube.com/watch?v=6Lz1iliAA6w  zmontowany przez Dawida Cięciela – ucznia naszej szkoły. Projekt ten w dużym stopniu przyczynił się do promocji naszej szkoły na zewnątrz, oraz zachęcił i pokazał uczniom różne sposoby na naukę języka niemieckiego.
Zmieniony ( 20.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Top!