Help!
19.01.2018.
Gimnazjum w Łukowicy
Advertisement

Menu główne
Strona Główna
Rzeczpospolita
Fotoreportaże
Dawniej i dziś
Gród Wiślan
Sędziwój
Artykuły
Kolonie
Rekrutacja
Dokumenty
Dla Rodziców
Gimnazjum
Aktualności
Patron Szkoły
Historia Gimnazjum
Samorząd Uczniowski
Biblioteka
Współpraca zagraniczna
Fotowydarzenia
Galeria
Sport
Szukaj
Biblioteka nauczyciela
Pedagog szkolny
Info
Archiwum
Tematy pokrewne
Comenius PDF Drukuj Email
20.09.2011.

Comenius - Co wiecie o nas?

 

W tym roku nasze Gimnazjum po raz kolejny przystąpiło do programu Comenius. Program otrzymał swoją nazwę na cześć czeskiego pedagoga, filozofa i reformatora – Jana Amosa Komeńskiego (ur. 28 marca 1592 w Nivnicach, zm. 15 listopada 1670 w Amsterdamie), który między innymi mieszkał w Polsce, w Lesznie. Wiodącym celem programu jest wprowadzenie do szkół nowoczesnych metod nauczania (w tym technologii informatycznej) oraz rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu uczniowie naszej szkoły będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, poznawać historię i kulturę krajów biorących udział w tym projekcie, a przede wszystkim doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Jednym z punktów Comeniusa jest wymiana uczniów miedzy zaprzyjaźnionymi szkołami. Kontakt z rówieśnikami z innych krajów pozwoli im stać się bardziej otwartymi na potrzeby innych ludzi, wzbudzi tolerancję i szacunek dla często odległych kultur. Kraje, z którymi nasza szkoła w tym roku będzie współpracować to: Wielka Brytania, Czechy i Szwecja.
Tegoroczne hasło projektu brzmi: „What do you know about us?” – co można przetłumaczyć następująco – „Co wiecie o nas?” Chcąc o innych dowiedzieć się jak najwięcej, pozwólmy innym jak najwięcej dowiedzieć się o nas!

 Kasia Zaczyk, Łukowica 2011

Zmieniony ( 21.09.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Top!