Help!
21.03.2018.
Gimnazjum w Łukowicy
Advertisement
Strona Główna arrow Rzeczpospolita arrow W zagrodzie agroturystycznej

Menu główne
Strona Główna
Rzeczpospolita
Fotoreportaże
Dawniej i dziś
Gród Wiślan
Sędziwój
Artykuły
Kolonie
Rekrutacja
Dokumenty
Dla Rodziców
Gimnazjum
Aktualności
Patron Szkoły
Historia Gimnazjum
Samorząd Uczniowski
Biblioteka
Współpraca zagraniczna
Fotowydarzenia
Galeria
Sport
Szukaj
Biblioteka nauczyciela
Pedagog szkolny
Info
Archiwum
Tematy pokrewne
W zagrodzie agroturystycznej PDF Drukuj Email
28.12.2007.

Warsztaty w ramach projektu "Poprzez historię do przyszłości" (program „Rzeczpospolita internetowa”)

 U państwa Zygadłów

Współpraca przy realizacji projektu „Poprzez historię do przyszłości" stała się okazją do zorganizowania spotkania z mieszkańcami gminy, które odbyło się w Gimnazjum im. Michała Sędziwoja w Łukowicy, w dn. 12.12.07 r. Miało ono na celu integrację lokalnej społeczności, a także pokazanie możliwości rozwoju i promocji naszego regionu. Uczestnicy zapoznali się z dotychczasowymi działaniami, a także z planowanymi w dalszej kolejności, śledząc strony internetowe związane z projektem. Poruszane były zagadnienia związane z promocją regionu, agroturystyką na naszym terenie oraz ekologią. Prezentowane były strony internetowe, które dotyczą tych tematów.

1im000035.jpg
2hpim6102.jpg
3hpim6094.jpg
4hpim6079.jpg


Druga część spotkania odbyła się w gospodarstwie agroturystycznym państwa Zygadłów w Świdniku, którzy zajmują się tą działalnością od wielu lat i mają w tym zakresie spore doświadczenie. Gospodarze chcieli na własnym przykładzie pokazać, że jest to zajęcie, które oprócz korzyści materialnych przynosi dużo satysfakcji, a dowodem  na to  może  być zadowolenie gości, którzy chętnie do nich powracają. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zobaczenia „od kuchni" jak wygląda takie gospodarstwo, a także wysłuchania informacji o początkach oraz kolejnych etapach tejże działalności, które przekazała pani Zygadło. W niezwykle urokliwym pomieszczeniu, przy ogniu kominka odbyła się również prezentacja gospodarstw agroturystycznych Gminy Łukowica, którą prowadził dyrektor gimnazjum.
1hpim6104.jpg
2img_0258.jpg
3img_0267.jpg
4im000057.jpg

W miłej atmosferze, przy gorącym posiłku oraz ciastku i kawie przygotowanym przez gospodarzy, uczestnicy spotkania mogli spokojnie przedyskutować najważniejsze zagadnienia związane z rozwojem naszej gminy. Padło wiele ciekawych pomysłów, w jaki sposób można by ożywić nasz region i liczymy na to, że w niedługim czasie doczekają się one realizacji.
Organizatorem imprezy był dyrektor Gimnazjum w Łukowicy mgr Leszek Lis.

Zdjęcia z warsztatów znajdują się w dziale Fotoreportaże

Przypominamy, że w każdy piątek po lekcjach, w ramach programu Rzeczpospolita internetowa odbywają się warsztaty komputerowe dla młodzieży i dorosłych. Chętni proszeni są o uprzednie zgłoszenie. 

Łukowica, grudzień 2007
Zmieniony ( 13.11.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Top!